SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA 30

30
Wykonanie
Nagranie

Dwadzieścia trzy albumy i dwie płyty DVD wydał toruński zespół Nocna Zmiana Bluesa pod wodzą kompozytora, autora tekstów, harmonijkarza i gitarzysty Sławka Wierzcholskiego. Lider ma 54 lata, a jego grupa trzydzieści lat koncertów.

W 1983 r. do redakcji pisma "Non Stop" przyszła kaseta z pierwszymi nagraniami zespołu, dobrze oceniona przez red. Jana Chojnackiego, wskazującego na sięganie do źródeł bluesa. Dodałbym, że Sławek Wierzcholski czerpie natchnienie także z amerykańskiego country.

Na płytę trafiły 24 najpopularniejsze i zapewne najciekawsze utwory z repertuaru Nocnej Zmiany Bluesa. Otwiera płytę deklaracja "Chce się grać", która trzyma muzyków w biznesie niezależnie od koniunktury. Zamyka natomiast koncertowy "Chory na bluesa", co sugeruje, że to na szczęście choroba nieuleczalna.

Bluesy Sławka Wierzcholskiego są rozmaite, w "Stoję na moście" pojawia się nawet orkiestra smyczkowa. Rarytasem dla miłośników zespołu będzie płyta DVD z archiwaliami. "Stówa" to pierwszy zarejestrowany występ z marca 1984 r., są koncerty z Niemiec i Czech, a także znakomicie przygotowany występ w warszawskim "Och-Teatrze". Inspirujące do rozmyślań, refleksyjne teksty lidera i lekko rozpędzona muzyka umili każdą podróż.

Marek Dusza
POLSKIE RADIO

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu