SBB

SBB Live Cuts - Elmshorn1980

SBB Live Cuts - Elmshorn1980

Wykonanie

Nagranie

Kolejna płyta z serii "Love Cuts" dokumentująca i porządkująca koncertowe dokonania tej jednej z najważniejszych formacji polskiego rocka.

Do Elmshorn – niewielkiej miejscowości oddalonej o 30 km od Hamburga – SBB zawitali po raz drugi. Pierwsza wizyta miała miejsce w 1978 roku, kiedy promowali świeżo wydany album "Follow My Dream".

Tym razem trafili tam kilkanaście dni po nagraniu albumu "Memento z banalnym tryptykiem". Wówczas – już kwartet SBB – w Niemczech wystąpił jednak tylko w trzyosobowym składzie. Przyczyna była dość powszechna w tamtych realiach – gitarzysta Sławomir Piwowar nie dostał na czas paszportu.

Po próbie dźwięku w głowach muzyków zrodził się pomysł, by wrócić do źródeł i zagrać dodatkowy koncert z materiałem przywołującym czasy, kiedy występowali jako Silesian Blues Band. Tylko gitara, bas, perkusja, czasem harmonijka – prawdziwe rockowe power trio.

80-minutowy set wypełniają długie, rozimprowizowane utwory o bluesowym rodowodzie. Bryluje tu gitarzysta Apostolis Antymos, często zapędzający się w rejony jazz rocka. Jest miejsce na perkusyjne solo Piotrowskiego w "Drums" i harmonijkowy popis Skrzeka w "Born To Die". W otwierającym zestaw "Watch Out" parafrazują utwór "Watch Out for Me Woman" Fleetwood Mac.

Grzegorz Dusza
GAD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu