Szum

CHEAP TOBACCO
Szum

Blues rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Swoją markę grupa buduje podczas koncertów, których dali już blisko 500. Znają ich widzowie najważniejszych polskich bluesowych festiwali. Frontmanka grupy Natalia Kwiatkowska dwukrotnie wygrywała plebiscyt na najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.

Po obiecującym debiucie "Promisses of Tomorrow", kolejna płyta prezentuje w pełni dojrzałe oblicze Cheap Tobacco. Podstawą piosenek jest tu blues, ale w zdecydowanie rockowym wydaniu. W kontekście muzyki granej przez Cheap Tabacco pojawia się określenie vintage'owa. Brzmienie ich nagrań bazuje na latach 70. Muzycy celowo zrezygnowali z upiększeń, by nie zgubić autentyczności. Grają z polotem i bluesowym feelingiem, nie stronią od gitarowych solówek.

Czasem usłyszymy instrumenty elektroniczne, choćby w kompozycjach "Nieidealni", "End of the World" i "Ślad". Świetnie w tę stylistykę wpasowała się Natalia Kwiatkowska. Jest bardzo wszechstronna, potrafi zaśpiewać z wielkim ogniem w głosie, ale także być liryczna. Szczególnie mogą podobać się zamieszczone na płycie "Szum" przejmujące ballady: "Nić", "Halo", "Szum" i "Deszcz". Blues-rock grany przez Cheap Tabacco nawiązuje do najlepszych tradycji Breakoutu.

Grzegorz Dusza
Polskie Radio

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj