Saltbreakers

LAURA VEIRS
Saltbreakers

Folk rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Muzykę tworzoną przez Laurę Veirs próbuje się wcisnąć do przegródki z napisem folk, choć wszelkie klasyfikacje nie wypełnią w całości zawiłej twórczości młodej Amerykanki.

Jej zainteresowania wykraczają znacznie poza ramy jednego stylu, bo z powodzeniem tworzy melodyjne, niemal popowe piosenki, nu country'owe utwory i indie rockowe ballady. Jej twórczość cechuje duża muzykalność i liryzm, stąd częste porównania do Joni Mitchell, Bjork czy ostatnio dość popularnej Joanny Newsom.

Laura Veirs w pisanych przez siebie tekstach pozostaje w kręgu fascynacji światem natury, wypełnia piosenki obrazami oceanu i gwiazd.

Intymny charakter mają wyznania z jej życia prywatnego. Utwór "To The Country" został nagrany w Nashville w chatce Johnnny'ego Casha i June'a Cartera.

Grzegorz Dusza


NONESUCH/WARNER
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj