LAURA VEIRS The Lookout

The Lookout
Wykonanie
Nagranie

Nie tak dawno ukazała się płyta intrygującego kobiecego tria Neko Case-k.d. lang-Laura Veirs. Wprawdzie wszystkie trzy panie udzielały się na niej jako wokalistki i autorki, ale to właśnie do najmniej znanej w tym gronie Laury Veirs należały pierwsze skrzypce. To głównie dzięki jej kompozycjom album nabrał urokliwego, kobiecego charakteru.

Opromieniona splendorem i pochwałami, jakie płynęły pod jej adresem, wydała właśnie swój dziesiąty solowy album. Choć artystkę próbuje się wcisnąć do przegródki z napisem folk, to wszelkie takie klasyfikacje nie wypełnią w całości zawiłej twórczości Amerykanki.

Jej zainteresowania wykraczają znacznie poza ramy jednego stylu, bo z powodzeniem tworzy melodyjne, niemal popowe piosenki, nu country’owe utwory i indie rockowe ballady. Jej twórczość cechuje duża muzykalność i liryzm, stąd częste porównania do Joni Mitchell.

Album "The Lookout" zachwyca naturalnym pięknem akustycznych brzmień i dźwięcznym głosem wokalistki. Laura Veirs w swoich songach zwraca uwagę na ulotne piękno życia, przestrzega przed popadaniem w samozadowolenie. Odnosi się do tego, co się dzieje wokół niej, do chaosu po wyborach w Ameryce i wciąż obecnych podziałów rasowych.

Laurę Veirs interesują także bardziej przyziemne sprawy, jak choćby wychowanie dzieci. Jak podkreśla, "The Lookout" to ścieżka dźwiękowa jej życia.

Grzegorz Dusza

BELLA UNION/PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Saltbreakers
Folk
Saltbreakers
Muzykę tworzoną przez Laurę Veirs próbuje się wcisnąć do przegródki z napisem folk, choć wszelkie klasyfikacje nie wypełnią w całości zawiłej twórczości młodej Amerykanki.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu