God’s Favourite Customer

FATHER JOHN MISTY
God’s Favourite Customer

Folk rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Rok po albumie "Pure Comedy", Father John Misty przygotował kolejny zbiór znakomitych folkowych piosenek z popowym potencjałem. Joshua Tillman, bo tak naprawdę się nazywa, wyrósł na jedną z najważniejszych postaci w tak cenionej przez Amerykanów kategorii singer/songwriter. O ile jednak poprzedni album był dość nierówny, to tym razem do rąk dostajemy zestaw bez słabych punktów, niemal perfekcyjny.

Przytłoczony nieszczęśliwymi zdarzeniami w swoim życiu, muzyk zaszył się na kilka tygodni w hotelowym pokoju i w samotności skomponował najpiękniejsze piosenki w swojej karierze. Zarazem najsmutniejsze, pełne gorzkich refleksji. Przez to stał się, nam słuchaczom, jeszcze bardziej bliski.

Jak mało kto potrafi pisać piosenki o sentymentalnym odcieniu. Czerpie przy tym z bogatego dorobku amerykańskich balladzistów ery hippisowskiej. W jego piosenkach słychać także uwielbienie dla Boba Dylana, Beatlesów i Eltona Johna.

Fortepianowa ballada "Just Dumb Enough to Try", bardziej skoczny "Mr Tillman", niemal rock`n`rollowy "Date Night" czy zaśpiewany falsetem "Disappointing Diamonds Are the Rarest of Them All" ujmują pięknymi melodiami i przebojową nutą. "God`s Favourite Customer" to ważna płyta nie tylko dla fanów folku.

Grzegorz Dusza
PIAS

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj