FATHER JOHN MISTY God’s Favourite Customer

God’s Favourite Customer
Wykonanie
Nagranie

Rok po albumie "Pure Comedy", Father John Misty przygotował kolejny zbiór znakomitych folkowych piosenek z popowym potencjałem. Joshua Tillman, bo tak naprawdę się nazywa, wyrósł na jedną z najważniejszych postaci w tak cenionej przez Amerykanów kategorii singer/songwriter. O ile jednak poprzedni album był dość nierówny, to tym razem do rąk dostajemy zestaw bez słabych punktów, niemal perfekcyjny.

Przytłoczony nieszczęśliwymi zdarzeniami w swoim życiu, muzyk zaszył się na kilka tygodni w hotelowym pokoju i w samotności skomponował najpiękniejsze piosenki w swojej karierze. Zarazem najsmutniejsze, pełne gorzkich refleksji. Przez to stał się, nam słuchaczom, jeszcze bardziej bliski.

Jak mało kto potrafi pisać piosenki o sentymentalnym odcieniu. Czerpie przy tym z bogatego dorobku amerykańskich balladzistów ery hippisowskiej. W jego piosenkach słychać także uwielbienie dla Boba Dylana, Beatlesów i Eltona Johna.

Fortepianowa ballada "Just Dumb Enough to Try", bardziej skoczny "Mr Tillman", niemal rock`n`rollowy "Date Night" czy zaśpiewany falsetem "Disappointing Diamonds Are the Rarest of Them All" ujmują pięknymi melodiami i przebojową nutą. "God`s Favourite Customer" to ważna płyta nie tylko dla fanów folku.

Grzegorz Dusza
PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Pure Comedy
Pop
Pure Comedy

Dwa lata od wydania przełomowego albumu "I Love You, Honeybear", Father John Misty przygotował kolejny zbiór zrealizowanych z fantazją folkowych piosenek.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu