FATHER JOHN MISTY Pure Comedy

Pure Comedy
Wykonanie
Nagranie

Dwa lata od wydania przełomowego albumu "I Love You, Honeybear", Father John Misty przygotował kolejny zbiór zrealizowanych z fantazją folkowych piosenek.

Joshua Tillman, bo tak naprawdę się nazywa, wyrósł na jedną z najważniejszych postaci w kategorii singer/songwriter. Jego ironiczne teksty dotykają polityki, postępu technicznego, środowiska naturalnego, sławy, starzenia się, mediów społecznych, ludzkiej natury, damsko-męskich związków czy rodziny. To standardowy zestaw tematów, podejmowany przez twórców, który sprawdza się pod warunkiem, że słowa ubierze się w zgrabne dźwięki i doda interesujące aranżacje.

Pod tym względem były muzyk Fleet Foxes nie zawodzi. Jak mało kto potrafi pisać ujmujące melodie o sentymentalnym odcieniu. Czerpie przy tym z bogatego dorobku amerykańskich i brytyjskich balladzistów ery hippisowskiej.

Piosenki pierwotnie stworzone na gitarę akustyczną bądź fortepian zyskały dość bogate aranżacje z wykorzystaniem orkiestry, dęciaków i chóru. Father John Misty zgolił brodę, przez co stracił nieco ze swojego hipsterskiego wyglądu, ale mentalnie wciąż pozostaje duchowym przewodnikiem tego nieformalnego ruchu.

Grzegorz Dusza
BELLA UNION/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu