RAY LAMONTAGNE

Part of the Light

Part of the Light

Wykonanie

Nagranie

Ray LaMontagne w rodzimych Stanach Zjednoczonych jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci w kategorii singer/songwriter. W 2010 roku zdobył nagrodę Grammy za płytę "God Willin’ & The Creek Don`t Rise" w kategorii Najlepszy Album Folkowy.

Jego siódmy krążek - "Part Of Light" - doskonale wpisuje się w ciąg płyt definiujących współczesne oblicze indie folku. Muzyk z dużą wprawą łączy tu rock progresywny z klasycznymi amerykańskimi wpływami zaczerpniętymi z country, bluesa i folku. Czasem brzmi intymnie, niemal eterycznie ("Let’s Make It Last"), ale też potrafi mocno przyłoić ("As Black As Blood Is Blue").

Ray LaMontagne ma charakterystyczną, lekko falsetową barwę głosu, co sprawia, że chcemy słuchać jego songów w skupieniu. Można się w nich doszukać wpływów twórczości The Band, Neila Younga, Nicka Drak`a, Tima Buckleya czy Pink Floyd (wystarczy posłuchać zamykający album utwór "Goodbye Blue Sky"). To jednak dalekie skojarzenia, bo w swoich natchnionych piosenkach stara się osiągnąć indywidualne i nowoczesne brzmienie.

W jednym natomiast Ray LaMontagne pozostaje tradycjonalistą. Każda jego płyta stanowi nierozerwalny koncept. Trudno wyróżnić tu którykolwiek utwór, ale album słuchany w całości da wiele przyjemności i poczucie obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie.

Grzegorz Dusza
Sony

INNE PŁYTY AUTORA
Ouroboros
Rock
Ouroboros

Ray LaMontagne w Stanach Zjednoczonych jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci w kategorii singer/songwriter. W 2010 roku zdobył nagrodę Grammy za album "God Willin` & the Creek Don`t Rise" w kategorii Najlepszy Album Folkowy, a utwór "Beg Steal or Borrow" był nominowany jako Piosenka Roku.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu