PRINCE

Piano & A Microphone 1983

Piano & A Microphone 1983

Wykonanie

Nagranie

Prince słynął z pracoholizmu, stąd pogłoski o przepastnych archiwach z niepublikowanymi nagraniami Księcia nie są pozbawione prawdy. Pewnie w najbliższych latach możemy spodziewać się licznych płyt z rarytasami, ale na razie do rąk fanów trafił dość nietypowy album.

"Piano & A Microphone 1983" zawiera muzyczne szkice, covery i znane nam kawałki w wersjach, jakich nie słyszeliśmy wcześniej. Zaśpiewane tylko z akompaniamentem fortepianu w domowych warunkach i zarejestrowane na kasecie magnetofonowej.

Płyta dość dobrze ilustruje proces twórczy. Prince szuka tu dopiero odpowiednich barw, akordów, często bawi się głosem. Dobry utwór poznać jednak po tym, że potrafi poruszyć nawet w surowej wersji. "Purple Rain" trwa tu ledwo półtorej minuty, a i tak znać w nim zalążek wielkiej kompozycji. Podobnie jak "17 Days", pierwotnie tylko strona B singla, a po latach uznana za jedną z najwspanialszych piosenek Księcia.

O uwielbieniu młodego wówczas Prince`a dla Joni Mitchell świadczy wykonanie "A Case Of You" z jej repertuaru. Muzyk sięga także po "Mary Don’t You Weep" - klasyk z nurtu spirituals. "Piano & A Microphone 1983" to rodzaj muzycznego brudnopisu, ale jego przeglądanie wydaje się zajęciem ekscytującym i pouczającym nie tylko dla badaczy historii muzyki.

Grzegorz Dusza
Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu