ATOM STRING QUARTET

Seifert

Seifert

Wykonanie

Nagranie

Choć Zbigniew Seifert pozostawił tylko siedem albumów, to zapisał się jako jeden z najważniejszych skrzypków w historii jazzu. Jego kompozycje są wykonywane przez kolejne pokolenia młodych jazzmanów inspirujących się unikatowym stylem.

Najpiękniejszym hołdem, jaki można było mu złożyć, jest powołanie przez Fundację im. Z. Seiferta Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego. Laureatem I nagrody w 2016 r. został Mateusz Smoczyński, skrzypek Atom String Quartet.

Podczas przesłuchań i długich rozmów w przyjaznych muzykom Lusławicach zrodziła się idea nagrania albumu z kompozycjami Seiferta, którego wydawcą jest Fundacja. Na płycie znalazły się najbardziej znane tematy legendarnego skrzypka, wykonane z pasją, w porywającym, wirtuozerskim stylu.

Otwierający album "Seifert" utwór "Quasimodo" ma mocny, jazzowy puls i przepełnia go radość spotkania przyjaciół zapisana w nutach, uderzająca w interpretacji. Liryczny "Love in the Garden" poprzedza sztandarowe dzieło Seiferta "Kilimanjaro" z chwytliwym tematem granym na różne sposoby przez innowacyjny kwartet.

"Evening Psalm" wykonany solo przez Mateusza Smoczyńskiego zainspirował skrzypka Dawida Lubowicza do wykonania własnej kompozycji "Inspirational Psalm". "Seifert" to pewny kandydat do tytułu jazzowego Albumu Roku 2017.

Marek Dusza
ZBIGNIEW SEIFERT FOUNDATION

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu