SHELLY BERG & DAVID FINCK The Deep

The Deep
Wykonanie
Nagranie

Bracia David i Norman Chesky, mają dobrą rękę zarówno do wyszukiwania talentów, jak i zestawiania nowych zespołów z muzyków może nie najsławniejszych, ale doskonałych w swych fachu.

Właśnie taki duet - pianisty Shelly`ego Berga i kontrabasisty Davida Fincka -stanął w Hirsch Center na Brooklynie przed B&K Binaural Head, specjalnie ukształtowaną imitacją głowy z torsem z mikrofonami w uszach, by osiągnąć realistyczny obraz sceny nagrania.

Shelly Berg to wybitny aranżer, kilkakrotnie nominowany do Grammy, a także wzięty akompaniator. David Finck nagrywał dla ECM-u ze Stevem Kuhnem i Paguito D`Riverą dla Chesky Records. Berg i Finck akompaniowali Livingstonowi Taylorowi na nowej płycie "Safe Home", a teraz pochłonęła ich interpretacja standardów, jak i oryginalnych kompozycji Berga.

Album otwiera urokliwy temat "Fellini`s Waltz" Enrico Pieranunziego, wykonany z czułością i dbałością o czystość akordów, ujmującą melodię i harmonię. "Solar" Milesa Davisa stanowi wyzwanie dla improwizatorów i obaj muzycy puścili tu wodze fantazji grając ekscytujące solówki.

Słucham "The Deep" na okrągło zachwycając się naturalnym, przestrzennym brzmieniem instrumentów. Muzycy oddali istotę jazzu, polegającą na idealnej współpracy i wzajemnej inspiracji. Obowiązkowa pozycja w serii Binaural+.

Marek Dusza
CHESKY/HDTRACKS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu