Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Tangents

GARY PEACOCK TRIO
Tangents

Cool Jazz

Wydaje się, że trio Keitha Jarretta z nieodłącznym udziałem Peacocka na kontrabasie zawiesiło na dobre działalność. Ponieważ w karierze tego perfekcjonisty dominowała zawsze współpraca z najwybitniejszymi pianistami (Bill Evans, Paul Bley, Masabumi Kikuchi), stało się logiczne, że będzie poszukiwał znamienitej osobowości do realizacji kolejnych projektów.

Współpraca Peacocka z pianistą Marciem Coplandem w duecie rozpoczęła się ponad trzy dekady temu. Gdy cztery lata temu wspaniały duet uzupełnił perkusista Joey Baron, zaiskrzyło i szybko nagrano pierwszy album tria "Now This". Przy powstaniu tego tytułu udało się muzykom uzyskać perfekcyjną komunikację. Większość lirycznych kompozycji dostarczył lider, a do oddania ich walorów w równym stopniu przyczynili się wszyscy.

Po śmierci Charliego Hadena właśnie Gary`ego Peacocka należy uznać za najwybitniejszego kontrabasistę potrafiącego prowadzić melodyjne dialogi z fortepianem na pograniczu subtelnego free jazzu. Choć album zaczyna się w formule dość typowej dla wielu produkcji firmy ECM ostatnich lat, to gdy się wsłuchamy w misterne konstrukcje kolejnych utworów, upewniamy się, że gra magicznie zintegrowany skład mistrzowski. "Tangents" to kandydatka na płytę roku.

Cezary Gumiński
ECM/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio