Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Betesda

KARI SÁL
Betesda

Jazz

Kari Sál to pseudonim artystyczny wokalistki Kariny Srockiej, a od niedawna Kariny Bałdych, żony naszego wybitnego skrzypka. Do większości utworów debiutanckiego albumu napisała muzykę i teksty, w kilku dołączył Adam Bałdych, w dwóch pianista Paweł Kaczmarczyk.

Dwie wersje tytułowego tematu zostały zainspirowane Apokryfami Nowego Testamentu. - Ze wszystkich dźwięków świata, najważniejsze dla mnie są dźwięki duszy. Moje pierwsze powstały w Islandii - zwierza się Kari Sál na okładce pięknie wydanego albumu.

Artystka studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi. Wychowała się w Bieszczadach i fakt obcowania z surową, urokliwą przyrodą musiał mieć wpływ na ukształtowanie jej wrażliwości. Kompozycje mają wyraźny, melodyjny rys, są ciekawie zaaranżowane, a znakomici muzycy tworzą akompaniament, który zaciekawia każdą nutą.

Zwraca uwagę stłumione brzmienie trąbki Fina Verneri Pohjoli, a każdym pociągnięciem smyka Adam Bałdych dowodzi wielkiego uczucia, jakim darzy swoją żonę. Razem z Kari i zespołem z żalem żegnamy "Ostatnie Dni Lata". Trąbka i skrzypce grają w tym utworze tak, jakby snuły nici babiego lata, a w głosie wokalistki słychać nostalgiczną tęsknotę za słońcem.

Tytułowa "Betesda" (Sadzawka Owcza) była biblijnym miejscem cudownych uzdrowień. Wejdźmy do niej za głosem naszej utalentowanej wokalistki.

Marek Dusza
HEVHETIA/GIGI

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio