Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Parentes

JACEK KOCHAN
Parentes

Jazz

Jacek Kochan z pewnością należy do grupy najbardziej kreatywnych polskich jazzmanów, którzy nierzadko zapuszczają się w obszary muzyki współczesnej, etnicznej i rockowej. Ten utalentowany perkusista długo nie pozostaje przy jakiejś wybranej formie i ciągle testuje swe niekonwencjonalne pomysły dobierając do współpracy nowych muzyków.

W najnowszym projekcie zrealizowanym w kwartecie musiConspiracy, w roli perkusisty i kreatora efektów elektronicznych towarzyszą Jackowi Kochanowi: Zbyszek Chojnacki - akordeon, Fabrizio Brusca - gitara oraz Michał Kapczuk - kontrabas. W poszczególnych utworach brzmienie wzbogacają jeszcze sekcje instrumentów dętych i smyczkowych oraz wokalista.

Choć materiał płyty "Parentes" został starannie zaaranżowany, to sprawia on wrażenie dość luźnego muzykowania, osadzonego na para-rockowych lub etnicznych rytmach. W miejsce swingu Kochan układa, jakby od niechcenia, konsekwentne kołysanie perkusyjnych akcentów. W przyjętej formie brak jest szalonych akcji solowych gitary czy akordeonu, w miejsce których muzycy serwują nam naturalny i przekonywujący luz wypowiedzi. Miejscami można nawet odnosić wrażenie, że produkuje się grupa King Crimson, grająca tym razem z przymrużeniem oka.

Cezary Gumiński
HEVHETIA/GIGI DISTRIBUTION

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio