Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Parentes

JACEK KOCHAN
Parentes

Jazz

Jacek Kochan z pewnością należy do grupy najbardziej kreatywnych polskich jazzmanów, którzy nierzadko zapuszczają się w obszary muzyki współczesnej, etnicznej i rockowej. Ten utalentowany perkusista długo nie pozostaje przy jakiejś wybranej formie i ciągle testuje swe niekonwencjonalne pomysły dobierając do współpracy nowych muzyków.

W najnowszym projekcie zrealizowanym w kwartecie musiConspiracy, w roli perkusisty i kreatora efektów elektronicznych towarzyszą Jackowi Kochanowi: Zbyszek Chojnacki - akordeon, Fabrizio Brusca - gitara oraz Michał Kapczuk - kontrabas. W poszczególnych utworach brzmienie wzbogacają jeszcze sekcje instrumentów dętych i smyczkowych oraz wokalista.

Choć materiał płyty "Parentes" został starannie zaaranżowany, to sprawia on wrażenie dość luźnego muzykowania, osadzonego na para-rockowych lub etnicznych rytmach. W miejsce swingu Kochan układa, jakby od niechcenia, konsekwentne kołysanie perkusyjnych akcentów. W przyjętej formie brak jest szalonych akcji solowych gitary czy akordeonu, w miejsce których muzycy serwują nam naturalny i przekonywujący luz wypowiedzi. Miejscami można nawet odnosić wrażenie, że produkuje się grupa King Crimson, grająca tym razem z przymrużeniem oka.

Cezary Gumiński
HEVHETIA/GIGI DISTRIBUTION

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio