Parentes

JACEK KOCHAN
Parentes

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Jacek Kochan z pewnością należy do grupy najbardziej kreatywnych polskich jazzmanów, którzy nierzadko zapuszczają się w obszary muzyki współczesnej, etnicznej i rockowej. Ten utalentowany perkusista długo nie pozostaje przy jakiejś wybranej formie i ciągle testuje swe niekonwencjonalne pomysły dobierając do współpracy nowych muzyków.

W najnowszym projekcie zrealizowanym w kwartecie musiConspiracy, w roli perkusisty i kreatora efektów elektronicznych towarzyszą Jackowi Kochanowi: Zbyszek Chojnacki - akordeon, Fabrizio Brusca - gitara oraz Michał Kapczuk - kontrabas. W poszczególnych utworach brzmienie wzbogacają jeszcze sekcje instrumentów dętych i smyczkowych oraz wokalista.

Choć materiał płyty "Parentes" został starannie zaaranżowany, to sprawia on wrażenie dość luźnego muzykowania, osadzonego na para-rockowych lub etnicznych rytmach. W miejsce swingu Kochan układa, jakby od niechcenia, konsekwentne kołysanie perkusyjnych akcentów. W przyjętej formie brak jest szalonych akcji solowych gitary czy akordeonu, w miejsce których muzycy serwują nam naturalny i przekonywujący luz wypowiedzi. Miejscami można nawet odnosić wrażenie, że produkuje się grupa King Crimson, grająca tym razem z przymrużeniem oka.

Cezary Gumiński
HEVHETIA/GIGI DISTRIBUTION

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio