We’ll Talk About It Later

NUCLEUS
We’ll Talk About It Later

Jazz / rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

"We`ll Talk About It Later" to drugi album kultowego sekstetu angielskiego, dowodzonego przez trębacza Iana Carra. Tytuł, oryginalnie wydany w 1971 r., przypomniano niedawno w formie analogowej w nakładzie 500 egzemplarzy. Nagrań do tego albumu dokonano po entuzjastycznie przyjętych występach formacji w USA.

Być może wpłynęło to tak na muzyków z Nucleus, że w nagraniu porzucili nastrój angielskiej melancholii i pokazali przysłowiowe pazury. Zachowano jednakże charakter i strukturę wcześniejszego grania, finezyjnie mieszając zespołowe partie improwizowane z aranżowanymi.

Niniejszy tytuł jest w pewnym kontraście do debiutanckiego "Elastic Rock" i sygnalizują nam to już pierwsze bardzo dynamiczne takty płyty. Podobnie jak poprzednio, większość kompozycji napisał Karl Jenkins (barytonista, oboista i pianista). W tym przypadku tryskają one energią, momentami niepokojem ("Sun Child") i bywają nawet frenetyczne ("Song for the Bearded Lady", "Easter 1916").

Jedyny moment rozmarzenia przynosi balladowa kompozycja "Lullaby for a Lonely Child", z wysmakowanym popisem solowym gitarzysty Chrisa Speddinga na buzuki. Jednakże w kolejnych utworach dramatyczna aura powraca jak bumerang i płytę kończą ostre sola Briana Smitha na saksofonie i Johna Marshalla na perkusji.

Cezary Gumiński
TAPESTRY RECORDS

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj