NUCLEUS We’ll Talk About It Later

We’ll Talk About It Later
Wykonanie
Nagranie

"We`ll Talk About It Later" to drugi album kultowego sekstetu angielskiego, dowodzonego przez trębacza Iana Carra. Tytuł, oryginalnie wydany w 1971 r., przypomniano niedawno w formie analogowej w nakładzie 500 egzemplarzy. Nagrań do tego albumu dokonano po entuzjastycznie przyjętych występach formacji w USA.

Być może wpłynęło to tak na muzyków z Nucleus, że w nagraniu porzucili nastrój angielskiej melancholii i pokazali przysłowiowe pazury. Zachowano jednakże charakter i strukturę wcześniejszego grania, finezyjnie mieszając zespołowe partie improwizowane z aranżowanymi.

Niniejszy tytuł jest w pewnym kontraście do debiutanckiego "Elastic Rock" i sygnalizują nam to już pierwsze bardzo dynamiczne takty płyty. Podobnie jak poprzednio, większość kompozycji napisał Karl Jenkins (barytonista, oboista i pianista). W tym przypadku tryskają one energią, momentami niepokojem ("Sun Child") i bywają nawet frenetyczne ("Song for the Bearded Lady", "Easter 1916").

Jedyny moment rozmarzenia przynosi balladowa kompozycja "Lullaby for a Lonely Child", z wysmakowanym popisem solowym gitarzysty Chrisa Speddinga na buzuki. Jednakże w kolejnych utworach dramatyczna aura powraca jak bumerang i płytę kończą ostre sola Briana Smitha na saksofonie i Johna Marshalla na perkusji.

Cezary Gumiński
TAPESTRY RECORDS

INNE PŁYTY AUTORA
Elastic Rock
Jazz
Elastic Rock

Niniejsza płyta z 1970 r. stała się kultową w Polsce w niezwykłych okolicznościach. Została wydana przez ofi cynę Vertigo, której logo stanowił kolisty układ zebr hipnotyzujący słuchacza podczas obrotu płyty.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu