LAILA BIALI Laila Biali

Laila Biali
Wykonanie
Nagranie

Kanadyjska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Laila Biali jest odkryciem niemieckiej wytwórni ACT Music. Album jest amerykańsko-kanadyjską superprodukcją z udziałem jazzowych tuzów.

W dwóch utworach solówki na trąbce zagrał Ambrose Akinmusire, na organach zagrał Sam Yahel, a Lisa Fischer zaśpiewała razem z nową gwiazdą w sześciu piosenkach. Można powiedzieć, że Laila Biali jest sąsiadką Diany Krall z Vancouver i miała okazję z nią współpracować. Za swój trzeci album "Tracing Light" była nominowana do kanadyjskiej nagrody Juno Awards. Wystąpiła ze Stingiem podczas koncertu "If On a Winter's Night" wydanego na płycie DVD.

Głos i styl śpiewania Laili Biali kojarzy mi się z Beate Lech, mającą polskie pochodzenie wokalistką norweskiej grupy Beady Belle. Zresztą obie mają inklinacje w kierunku łatwo wpadających w ucho, melodyjnych piosenek i łatwo mogą być zakwalifi kowane do kategorii pop. Jednak jest to pop-jazz bardzo wyrafinowany, rozpisany na jazzowy zespół z solistami, którym Laila daje dużo miejsca na indywidualne popisy.

Atutem albumu "Laila Biali" są różnorodne aranżacje z intrygującymi chórkami, na tyle ciekawe, że ani przez chwilę nie poczujemy nudy. Współproducentem albumu jest perkusista Ben Wittman, mąż wokalistki. Laila to interesujący, nowy głos na jazzowej scenie.

Marek Dusza
ACT/GIGI DISTRIBUTION

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu