The Junction

THE MANHATTAN TRANSFER
The Junction

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Szczęśliwie, po śmierci lidera Tima Hausera, w październiku 2014 r. jedna z najlepszych grup wokalnych jazzu i pop-jazzu, The Manhattan Transfer, powróciła z nowym repertuarem i albumem "The Junction". Już wcześniej chorego Hausera zastępował na scenie Trist Curless i on został przyjęty do grupy na stałe tworząc ją z Janis Sigel, Cheryl Bentyne i Alanem Paulem.

Warto przypomnieć, że Tim Hauser założył zespół w 1969 r. i po słabym odzewie na pierwszy album "Jukin’" rozwiązał go. Druga inkarnacja zespołu miała więcej szczęścia, wydając znakomite albumy, ale to trzecia z Cheryl Bentyne przeszła do historii jako najpopularniejszy jazzowy i popowy zespół wokalny, a ich hitem był nagradzany album "Vocalese".

Podstawą atrakcyjności grup wokalnych są aranżacje i zgranie głosów. Nowy album dowodzi, że The Manhattan Transfer ma przed sobą kolejne lata sukcesów, oby tylko śpiewakom dopisało zdrowie. Otwarcie pogodną wersją standardu Herbiego Hancocka "Cantaloop (Flip Out)" jest w wielkim stylu.

Brzmieniem grupa nawiązuje na "The Junction" do swoich największych przebojów, wiedząc, że tego oczekują jej fani. Przyjemnie słuchać, jak ich głosy przeplatają się w duetach, partiach solowych i unisonach. Aranżacyjnym majstersztykiem jest "The Man Who Sailed Around His Soul".

Marek Dusza
BMG/WARNER

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio