Salute To Swing

GARY GUTHMAN
Salute To Swing

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Amerykański trębacz, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent Gary Guthman zdobywał doświadczenie w amerykańskich big bandach: Dorsey Brothers, Stan Kenton Orchestra i Don Ellis Orchestra, występował też z Louisem Bellsonem. Światową karierę zawdzięcza jednak popularnym kanadyjskim produkcjom, m.in.: Big Band Musical Theatre "Forever Swing", która była w trasie nieustannie przez 24 miesiące. Sam wykreował cykle koncertów: "A Tribute To Harry James", "Trumpet Greats" i "Swingmatism".

Razem z polską harfistką Małgorzatą Zalewską-Guthman prezentuje program "Master & Margerita". Niezwykłe, czyste jak kryształ brzmienie jego trąbki jest szczególnie lubiane przez miłośników jazzu klasycznego i swingu. Włodek Pawlik zaprosił go do nagrania soundtracku do filmu "Rewers".

Podwójny album "Salute To Swing" to zbiór nagrań dokonanych w Kanadzie, po raz pierwszy wydanych w Polsce na życzenie słuchaczy, bywalców koncertów trębacza. Znajdziemy tu swingowe przeboje Benny`ego Goodmana, Glenna Millera i Duke`a Ellingtona w orkiestrowych aranżacjach Gary`ego Guthmana z jego trąbką w roli głównej. We własnym temacie "Love Talk" chwyta za serce romantycznym tonem, chwytliwą melodią i dynamicznym rytmem. Kwintesencja współczesnego swingu: do słuchania i do zabawy.

Marek Dusza
SOLITON

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj