GARY GUTHMAN Salute To Swing

Salute To Swing
Wykonanie
Nagranie

Amerykański trębacz, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent Gary Guthman zdobywał doświadczenie w amerykańskich big bandach: Dorsey Brothers, Stan Kenton Orchestra i Don Ellis Orchestra, występował też z Louisem Bellsonem. Światową karierę zawdzięcza jednak popularnym kanadyjskim produkcjom, m.in.: Big Band Musical Theatre "Forever Swing", która była w trasie nieustannie przez 24 miesiące. Sam wykreował cykle koncertów: "A Tribute To Harry James", "Trumpet Greats" i "Swingmatism".

Razem z polską harfistką Małgorzatą Zalewską-Guthman prezentuje program "Master & Margerita". Niezwykłe, czyste jak kryształ brzmienie jego trąbki jest szczególnie lubiane przez miłośników jazzu klasycznego i swingu. Włodek Pawlik zaprosił go do nagrania soundtracku do filmu "Rewers".

Podwójny album "Salute To Swing" to zbiór nagrań dokonanych w Kanadzie, po raz pierwszy wydanych w Polsce na życzenie słuchaczy, bywalców koncertów trębacza. Znajdziemy tu swingowe przeboje Benny`ego Goodmana, Glenna Millera i Duke`a Ellingtona w orkiestrowych aranżacjach Gary`ego Guthmana z jego trąbką w roli głównej. We własnym temacie "Love Talk" chwyta za serce romantycznym tonem, chwytliwą melodią i dynamicznym rytmem. Kwintesencja współczesnego swingu: do słuchania i do zabawy.

Marek Dusza
SOLITON

INNE PŁYTY AUTORA
Solar Eclipse
Jazz
Solar Eclipse
- Chcę by moje koncerty sprawiały słuchaczom przyjemność, zachęcały do tańca, kołysania się i klaskania do rytmu - powiedział mi przed występem na festiwalu Jazz na Starówce amerykański trębacz Gary Guthman i dotrzymał słowa. Był to ciepły, letni wieczór ze znakomitym jazzem.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu