Rewers

WŁODEK PAWLIK
Rewers

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Poezja, słucham - te słowa Sabiny, bohaterki filmu "Rewers" Borysa Lankosza granej przez Agatę Buzek, zapadną wszystkim w pamięci, podobnie jak sugestywna muzyka Włodka Pawlika. Kto nie widział filmu, zachęcić go powinien soundrack.

Kolejność zresztą dowolna - można iść najpierw do kina, a potem sięgnąć po płytę. Już sam początek jest niezwykle intrygujący, bo przenosi nas w czasy jazzu katakumbowego. Kapitalna trąbka Gary`ego Guthmana kojarzy się z Milesem Davisem z filmu "Windą na szafot". Każdy temat Pawlika ma swój tytuł odnoszący się do sceny bądź postaci. Lakoniczny "Pan Józef - księgowy" daje lakoniczny, acz celny, opis zalotnika, boki zrywać! Grozą zieje, kiedy słuchamy tematu "Bandyci". Przez chwilę będzie romantycznie, jak np. w uroczej miniaturze "Kawiarnia MDM". Aż chciałoby się rozsiąść i napić kawy. "Pierwszy pocałunek" to wspaniała ballada, która powinna doczekać się słów. Nie będę opisywał dalszych, dramatycznych losów bohaterów, Włodek Pawlik robi to genialnie. Nagroda za najlepszą muzykę na festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni mówi sama za siebie. To najlepsza muzyka filmowa ostatnich lat.

Marek Dusza
POLSKIE RADIO

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj