KRZYSZTOF LENCZOWSKI Rzeczy osobiste

Rzeczy osobiste
Wykonanie
Nagranie

Kariera wiolonczelisty Krzysztofa Lenczowskiego jest przykładem, że można debiutować dwukrotnie. Razem z Atom String Quartet odebrał nagrodę Fryderyka za debiut zespołowy płytą "Fade In" (2011), a następnie otrzymał statuetkę za debiut w roli lidera za "Internal Melody”. Warto jeszcze dodać jednego Fryderyka z Atomami i oto Lenczowski okazuje się być jednym z najczęściej nagradzanych muzyków jazzowych i cross-jazzowych.

Potrafi grać w różnych stylach, a przede wszystkim improwizować, co czyni z niego idealnego kompana dla jazzmanów i projektów z kręgu world music. A występował także z Kayah i Natalią Kukulską. Te liczne i różnorodne doświadczenia ukształtowały muzyka wszechstronnego, który bez strachu wszedł do studia, by nagrać album solowy.

Już sam tytuł płyty "Rzeczy osobiste" sugeruje, że sięgnął po towarzyszące mu na co dzień sprawy. Otwiera ją temat dedykowany córeczce, a następnie szereg standardów przeplatanych własnymi kompozycjami i utworami kolegów. Krzysztof Lenczowski gra jak z nut, a chwilami jak bez nut, oddając się zapalczywej improwizacji. Są tematy Milesa Davisa, Komedy, Seiferta, a nawet J.S. Bacha. Uwielbiam brzmienie wiolonczeli w dłoniach wirtuoza z nieokiełznaną wyobraź nią , tak swobodne, dynamiczne i romantyczne, jak instrument Lenczowskiego.

Marek Dusza
Requiem Records

INNE PŁYTY AUTORA
Internal Melody
Jazz
Internal Melody

Wiolonczelista Krzysztof Lenczowski otrzymał nagrodę Fryderyka 2016 za jazzowy debiut fonograficzny płytą "Internal Melody". Bodaj po raz pierwszy jest to nagroda ex aequo razem z pianistką Agą Derlak i wokalistką Agnieszką Wilczyńską.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu