HOUSTON PERSON & RON CARTER Remember Love

Remember Love
Wykonanie
Nagranie

Ćwierć wieku temu pojawił się album "Something In Common", pierwszy owoc współpracy wielkich jazzmanów: saksofonisty tenorowego Houstona Persona i kontrabasisty Rona Cartera. Najnowszy "Remember Love" jest szóstym, jaki nagrali w duecie, co jest chyba jazzowym rekordem świata w tej kategorii.

Oczywiście obaj prowadzą własne zespoły, są wziętymi sidemenami, lecz duet musi być dla nich relaksującą odskocznią od rutyny. W duecie rozmawiają ze sobą za pośrednictwem instrumentów i to w jakże intrygującym stylu.

Ciepły, intymny ton saksofonu tenorowego Houstona Persona pasuje do pastelowego brzmienia kontrabasu Rona Cartera. Mocne szarpnięcia strun tworzą solidny rytmiczny podkład dla saksofonowych fraz nasyconych powściągliwymi emocjami. To duet sędziwych jazzmanów, którzy zagrali wszystkie nuty świata w tysiącach kombinacji, a jednak ich dialog wciąga.

W repertuarze znalazły się znane i lubiane standardy, m.in.: "Love is Here to Stay", "Why Not", "My One and Only Love", w którym rozpoznamy kilka nut tematu "Night in Tunisia". W "You Are My Sunshine" Carter gra solo, podobnie jak Person w zamykającym album "Without A Song". "Remember Love" to świetnie nagrany album, z wyraźnie zarysowaną przestrzenią studia, naturalnym brzmieniem instrumentów, idealny do audiofilskich testów.

Marek Dusza
High Note

INNE PŁYTY AUTORA
Chemistry
Jazz
Chemistry

To jedno z ostatnich nagrań Rudy`ego Van Geldera dokonane w jego studiu w Englewood Cliffs 22 grudnia 2015 r., kiedy mistrz konsolety miał 91 lat. Przyjechało do niego dwóch weteranów jazzu, których nagrywał, kiedy zaczynali swe kariery na początku lat 60. XX wieku. To saksofonista Houston Person i kontrabasista Ron Carter.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu