DAVID CHESKY Trio In the New Harmonic: Aural Paintings

Trio In the New Harmonic: Aural Paintings
Wykonanie
Nagranie

Amerykański pianista, kompozytor i producent David Chesky znany jest w Polsce już nie tylko z audiofilskich produkcji i nagrań dla Chesky Records. Operą Krakowską zawładnęła jego opera dla dzieci "Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze", przygotowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

29 marca 2014 r. David Chesky wystąpił w poznańskim klubie Blue Note z młodymi polskimi artystami, wykonując kompozycje z albumu "Jazz in The New Harmonic". 22 listopada David Chesky zagrał w Filharmonii Narodowej z orkiestrą w programie "Letter to a Composer", dedykowanym Krzysztofowi Pendereckiemu z okazji jego 85. urodzin.

Tymczasem warto zapoznać się z jego najnowszym dziełem powstałym na styku jazzu i muzyki współczesnej. Albumu "Trio In the New Harmonic: Aural Paintings" najlepiej słuchać w wersji hi-res, by delektować się nową techniką nagraniową wytwórni korzystającej z najczulszych mikrofonów wstęgowych.

Przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałem dźwięku tak czystego, tak naturalnego, odkrywającego przed słuchaczami najcichsze niuanse brzmieniowe, jak i aurę otaczającą trio pianisty z kontrabasistą Peterem Washingtonem i perkusistą Billym Drummondem. Gdy się w tej muzyce zasłuchać, przeżyjemy rozkosz obcowania z najpiękniejszymi dźwiękami i niebiańską harmonią.

Chesky Records/HDTracks
Marek Dusza

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu