Trio In the New Harmonic: Aural Paintings

DAVID CHESKY
Trio In the New Harmonic: Aural Paintings

Jazz / muzyka współczesna

  • Wykonanie
  • Nagranie

Amerykański pianista, kompozytor i producent David Chesky znany jest w Polsce już nie tylko z audiofilskich produkcji i nagrań dla Chesky Records. Operą Krakowską zawładnęła jego opera dla dzieci "Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze", przygotowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

29 marca 2014 r. David Chesky wystąpił w poznańskim klubie Blue Note z młodymi polskimi artystami, wykonując kompozycje z albumu "Jazz in The New Harmonic". 22 listopada David Chesky zagrał w Filharmonii Narodowej z orkiestrą w programie "Letter to a Composer", dedykowanym Krzysztofowi Pendereckiemu z okazji jego 85. urodzin.

Tymczasem warto zapoznać się z jego najnowszym dziełem powstałym na styku jazzu i muzyki współczesnej. Albumu "Trio In the New Harmonic: Aural Paintings" najlepiej słuchać w wersji hi-res, by delektować się nową techniką nagraniową wytwórni korzystającej z najczulszych mikrofonów wstęgowych.

Przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałem dźwięku tak czystego, tak naturalnego, odkrywającego przed słuchaczami najcichsze niuanse brzmieniowe, jak i aurę otaczającą trio pianisty z kontrabasistą Peterem Washingtonem i perkusistą Billym Drummondem. Gdy się w tej muzyce zasłuchać, przeżyjemy rozkosz obcowania z najpiękniejszymi dźwiękami i niebiańską harmonią.

Chesky Records/HDTracks
Marek Dusza

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj