JOHN SCOFIELD Combo 66

Combo 66
Wykonanie
Nagranie

Ostatni koncert festiwalu WarsawSummer Jazz Days 2018 dała supergrupa Hudson, w której inne sławy przyćmiła gitara Johna Scofi elda. Ależ on ma ton, brzmienie, pewność siebie i logikę improwizacji, słuchać go można bez końca i to w nieustającym uwielbieniu.

Tym, którzy choć w pewnym stopniu podzielają mój zachwyt, polecam najnowszy album "Combo 66", by mogli upajać się gitarowymi akordami mistrza. Towarzyszy mu zgrabnie zestawiona ekipa studyjnych i scenicznych wyjadaczy: pianista/organista Gerald Clayton, basista Vicente Archer i perkusista Bill Stewart.

Dwa poprzednie albumy Johna Scofielda: "Past Present" i "Country For Old Man" zgarnęły statuetki Grammy dla najlepszych jazzowych albumów, a dodatkowo nagrodzono jego solówkę. Nowy album to "creme de la creme" gitarowego kunsztu Scofielda, który z wiekiem gra coraz ciekawiej dobierając nuty, których nikt by nie zagrał, a przynajmniej nie tak ujmująco. Gitarzysta, który gra 200 koncertów rocznie, wydał 49 albumów, a na dodatek jest wykładowcą, musi być tytanem pracy i geniuszem.

"Combo 66" zawiera zróżnicowany repertuar - od prostych, rozkołysanych bluesów, jak "Dang Swing", do zawiłych struktur harmonicznych, jak np. w "Uncle Southern". Co najważniejsze, to świetny jazz dla każdego, bo nawet mniej wymagający słuchacz będzie zadowolony.

Marek Dusza
Verve/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu