Combo 66

JOHN SCOFIELD
Combo 66

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ostatni koncert festiwalu WarsawSummer Jazz Days 2018 dała supergrupa Hudson, w której inne sławy przyćmiła gitara Johna Scofi elda. Ależ on ma ton, brzmienie, pewność siebie i logikę improwizacji, słuchać go można bez końca i to w nieustającym uwielbieniu.

Tym, którzy choć w pewnym stopniu podzielają mój zachwyt, polecam najnowszy album "Combo 66", by mogli upajać się gitarowymi akordami mistrza. Towarzyszy mu zgrabnie zestawiona ekipa studyjnych i scenicznych wyjadaczy: pianista/organista Gerald Clayton, basista Vicente Archer i perkusista Bill Stewart.

Dwa poprzednie albumy Johna Scofielda: "Past Present" i "Country For Old Man" zgarnęły statuetki Grammy dla najlepszych jazzowych albumów, a dodatkowo nagrodzono jego solówkę. Nowy album to "creme de la creme" gitarowego kunsztu Scofielda, który z wiekiem gra coraz ciekawiej dobierając nuty, których nikt by nie zagrał, a przynajmniej nie tak ujmująco. Gitarzysta, który gra 200 koncertów rocznie, wydał 49 albumów, a na dodatek jest wykładowcą, musi być tytanem pracy i geniuszem.

"Combo 66" zawiera zróżnicowany repertuar - od prostych, rozkołysanych bluesów, jak "Dang Swing", do zawiłych struktur harmonicznych, jak np. w "Uncle Southern". Co najważniejsze, to świetny jazz dla każdego, bo nawet mniej wymagający słuchacz będzie zadowolony.

Marek Dusza
Verve/Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj