AMBROSE AKINMUSIRE Origami Harvest

Origami Harvest
Wykonanie
Nagranie

Każdy kolejny, a ten jest czwartym dla wydawnictwa Blue Note, album tego fascynującego trębacza i kompozytora zaskakuje nowatorską formą. Niniejszy projekt był inspirowany przez organizacje muzyczne, które oczekiwały od jego autora wykreowanie "najbardziej szalonego pomysłu".

Ambrose Akinmusire zaprosił do współpracy przy "Origami Harvest" rapera Kool A.D., klasyczny kwartet smyczkowy Mivos Quartet, klawiaturzystę Sama Harrisa, saksofonistę tenorowego Waltera Smitha i perkusistę Marcusa Gilmore`a. Już po instrumentalnej konstelacji zgromadzonych postaci można się było spodziewać, że muzyczna zawartość kompaktu (szczególnie dla jazzowych purystów) będzie pełna kontrowersji.

Napisane przez Kool A.D. teksty dotyczą polityczno-społecznych aspektów życia w USA, co z pewnością ma większą siłę oddziaływania na tamtejszego słuchacza. Zaproponowana polifoniczna materia muzyczna jest w zasadzie we wszystkich utworach gęsta i pełna kontrastów.

Deklamacyjne rapowanie zderza się z niepokojącymi frazami smyczków, a sam lider na trąbce bywa raz całkiem oszczędny, a momentami rozgadany. Zresztą jego partie, jak również saksofonisty czy pianisty, wydają się raczej gasić, niż rozniecać żar zmagań między smyczkami a słowną narracją.

Cezary Gumiński
Blue Note/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu