Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MATT DUSK

JetSetJazz

JetSetJazz

Wykonanie

Nagranie

Trafiłem kiedyś na zdjęcie z końca lat 60. reklamujące podróż liniami lotniczymi SAS. Uśmiechnięte, szykowne stewardesy serwowały paletę serów i wędlin, jak i luksusowe alkohole. Dlatego rozumiem przesłanie nowego albumu kanadyjskiego wokalisty Matta Duska, który często lata nad Atlantykiem.

– Zawsze fascynowały mnie czasy, kiedy podróżowanie było na najwyższym poziomie, każdy bilet był na pierwszą klasę, było mnóstwo miejsca na nogi, a pasażerowie mieli na sobie najlepsze ubrania. Idea, która przyświeca "JetSetJazz", to nostalgiczny powrót do lat, kiedy w powietrzu królowały linie lotnicze PanAm, a na ziemi - Frank Sinatra - zwierza się Matt Dusk.

Gdybym miał wskazać, kto najlepiej kontynuuje dzieło Sinatry, to na pierwszym miejscu postawiłbym Matta Duska. Na nowy album napisał dziesięć nowych piosenek do tekstów różnych autorów i zaaranżował je w stylu lat 50. i 60. W studiu towarzyszył mu 10-osobowy jazzowy big-band i orkiestra smyczkowa. To wystarczyło, by przywołać atmosferę Capitol Studios, w którą zawsze uśmiechnięty, emanujący pozytywną energią Matt wskoczył jak w skrojony specjalnie dla niego garnitur.

Świetnie wykonane, melodyjne i ekspresyjne piosenki jego autorstwa mają szanse stać się przebojami. W wersji deluxe otrzymamy trzy dodatkowe standardy.

Marek Dusza
Magic Records

INNE PŁYTY AUTORA
Good News
Pop
Good News
Kanadyjski wokalista Matt Dusk podoba się miłośnikom, a może raczej miłośniczkom orkiestrowego popu. Ten niewątpliwie przystojny młodzieniec ma u nich największe szanse na powodzenie. Ale źle trafił, bo mnie jego śpiewanie się nie podoba.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu