INGER MARIE FeelsLike Home

FeelsLike Home
Wykonanie
Nagranie

Norweska wokalistka rozpoczęła karierę 15 lat temu, będąc właściwie dojrzałą kobietą. Co ciekawe, zdobyła początkowo większą popularność na Dalekim Wschodzie niż w Europie czy USA.

Inger Marie Gundersen śpiewa uduchowionym, ciepłym altem, stworzonym do interpretowania poetyckich tekstów. Jej głosowi na płycie towarzyszy wymiennie sześciu muzyków oraz kwartet smyczkowy. Nawet gdy Inger dobiera do swojego repertuaru popularne piosenki, nadaje im absolutnie nowy wymiar, zarówno pod względem wokalnym, jak i w towarzyszącej instrumentacji. Jednym z niewielu wyjątków jest na "FeelsLike Home" utwór tytułowy, w którym przekaz melodii i tekstu pozostaje właściwie ekwiwalentem tego, co uczynił w oryginale autor piosenki - Randy Newman.

Formy wykonywanych kompozycji (np. "Sitting on the Dock of the Bay" z repertuaru OtisaReddinga) wydają się niekiedy na tyle odległe od pierwowzorów, że zabierają nam chwilę, aby je odgadnąć. Nie oznacza to wcale, że Inger Marie i zespół popadają w interpretacjach i aranżacjach popularnych kompozycji w sztuczności i udziwnienia. Wręcz przeciwni - piosenki pozostają pełne melodii i bogate w subtelności, do przekazywania których Inger posiada niekwestionowany talent.

Cezary Gumiński
Stunt / Multikulti

INNE PŁYTY AUTORA
For You
Jazz
For You

Inger Marie nie występuje w telewizji, nie nagrywa wideoklipów, nie ma przebojów, a jest uwielbiana przez licznych słuchaczy nie tylko w rodzinnej Norwegii, ale w całej Skandynawii. Przez lata była pilnie strzeżonym sekretem, jej płyty nie miały dystrybucji za granicą.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu