PAT METHENY
Watercolors
Watercolors
Wykonanie
Nagranie

Kariera Pata Metheny`ego jest pasmem sukcesów artystycznych, a w latach 80. i 90. również komercyjnych, kiedy Pat Metheny Group grała w wypełnionych halach koncertowych na całym świecie.

Pierwsze sukcesy odniósł nagrywając dla wytwórni ECM Records, która w kolejnej serii wznowień Touchstones wydała drugi jego autorski album ze swojego katalogu "Watercolors". Po debiutanckiej płycie "Bright Size Life" (1976) nagranej z Jaco Pastoriousem i Bobem Mosesem, Pat Metheny utworzył kwartet, który dał zaczyn Pat Methent Group.Rozpoczął współpracę z pianistą Lyle`em Maysem i perkusistą Danem Gottliebem, a Manfred Eicher podsunął mu niemieckiego kontrabasistę Eberharda Webera.

Melodyjne kompozycje Pata i jego pasjonujące solówki po latach nic nie straciły na wartości. Młody gitarzysta improwizuje z pasją, a wtórują mu romantyczne akordy fortepianu. Śpiewny ton kontrabasu i nasycona czynelami gra Gottlieba dopełniły niepowtarzalne brzmienie, które w 1977 r. było sensacją. Szkoda tylko, że Eicher nie przykładał się wtedy do zapisu nagrań, bowiem chciałoby się usłyszeć je dziś w zremasterowanej, wysokiej jakości.

Pat Metheny był artystą-rezydentem XXI Bielskiej Zadymki Jazzowej, występując w trio, prowadząc warsztaty mistrzowskie, a na koniec grając z orkiestrą NOSPR w Katowicach.

Marek Dusza

ECM/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu