ALVIN QUEEN O.P.

O.P.
Wykonanie
Nagranie

Perkusista Queen nie tylko współpracował z gigantem fortepianu, Oscarem Petersonem, ale był również jego przyjacielem. Postanowił tym albumem złożyć hołd sztuce interpretacyjnej mistrza. Ponieważ perkusista był też blisko związany z duńskim kontrabasistą Nielsem H.O. Petersenem (był prawą ręką Pedersona), zaprosił do realizacji projektu młodych duńskich muzyków.

Na fortepianie słyszymy Zier R. Larsena, którego styl gry wywodzi się wprost z Petersonowskiej szkoły gry. Na kontrabasie udziela się pięknie swingująca Ida Hvid. Trio, kultywując tradycję stylu Petersona, przedstawia dobrze znane kompozycje pianisty jak i takie, które miał w swoim repertuarze. Należą się słowa uznania Larsenowi, któremu udaje się fantastycznie oddać unikalną umiejętność Petersona, a mianowicie zagrać zarazem przebojowo i kameralnie. Najlepszym przykładem takiej biegłości jest interpretacja utworu "You Look Good to Me".

Nie zapowiada magicznego zwrotu akcji sentymentalna introdukcja fortepianu, niepostrzeżenie jednak nagromadza się na klawiaturze energia, co podchwyca gładko kontrabas i do końca utworu uwodzi nas intensywny swing. Choć imponująco realizowana stylistyka brzmi całkiem tradycyjnie, to fascynuje zapał, z jakim gra trio Alvina Queena.

Cezary Gumiński
Stunt / Multikulti

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu