Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

PIOTR BARON

Wodecki Jazz

Wodecki Jazz

Wykonanie

Nagranie

W premierowym odsłuchu albumu "Wodecki Jazz" w Studiu U22 wziął udział saksofonista i aranżer Piotr Milwiw-Baron, który powiedział, że zgodę na jazzowe opracowanie kompozycji Zbigniewa Wodeckiego dał mu wiele lat temu sam nieodżałowany autor.

Zbigniew Wodecki ujmował swymi interpretacjami każdego. Tym trudniejsze zadanie miał Piotr Baron, ale że to człowiek o wielkim sercu i dobroci, nastąpiło cudowne połączenie ich osobowości: kompozytora - popowego wokalisty, skrzypka i trębacza oraz wykonawcy - jazzmana z krwi i kości, znakomitego saksofonisty i wytrawnego aranżera.

Liderowi towarzyszą: trębacz Robert Majewski grający tu w cudownie lirycznym stylu, pianista Michał Tokaj, kontrabasista Maciej Adamczak i perkusista Łukasz Żyta. W dwóch utworach zagrał na skrzypcach Sebastian Karpiel-Bułecka, a jego góralska fraza doskonale koresponduje z kompozycjami Wodeckiego. Natomiast partia wokalna Sebastiana w piosence "Lubię wracać tam gdzie byłem" wprost wyciska łzy wzruszenia.

Wpadający w ucho temat "Zacznij od Bacha" zabrzmiał jak amerykański standard. Balladowa "Izolda" urzeka brzmieniem klarnetu basowego Piotra Barona, a intrygująco rapuje tu Tomasz "Tomson" Lach. Prawdziwym majstersztykiem jest utwór "Panny mego dziadka" ze znakomitymi partiami trąbki, fortepianu, gitary Gabriela Niedzieli i tenoru lidera.

Marek Dusza
Polskie Radio

INNE PŁYTY AUTORA
Kaddish
Jazz
Kaddish
Kadysz jest najważniejszą z modlitw judaizmu, wysławiającą Imię Boga, wyrażającą poddanie się jego woli. Saksofonista Piotr Baron nadaje swym kolejnym albumom tytuły niepozostawiające wątpliwości, jak ważna jest dla niego wiara. "Kaddish" jest ósmym w jego dyskografii.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu