EABS

Slavic Spirits

Slavic Spirits

Wykonanie

Nagranie

Electro-Acoustic Beat Sessions, w skrócie EABS, zaskoczył swą drugą płytą "Slavic Spirits". Chociaż już niezwykle oryginalne podejście do muzyki Krzysztofa Komedy na debiutanckim krążku "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)", a szczególnie modyfikacje interpretacji na koncertach, zwiastowało zaskakujące odkrycia przy każdym spotkaniu z EABS.

Elegancko wydane pudełko kryje nie tylko kartonik z płytą CD, ale i grubą na 288 stron książkę zawierającą dwujęzyczny esej managera zespołu Sebastiana Jóźwiaka "Poszukiwanie tożsamości". O tym jest i muzyka, a odgłosy przyrody wplecione w początek utworu "Ciemność" przenoszą nas do puszczy, lasów, bagien i nieużytków zamienionych przez naszych przodków w miejsca przydatne do życia, miejsca, o które toczyli krwawe potyczki.

Duch pradawnych dziejów Słowian w jazzowych kompozycjach? Dlaczego nie, jeśli pobudza wyobraźnię młodych muzyków, zachęca do pisania nietuzinkowych aranżacji o filmowej dramaturgii, skłania do szukania ciekawych brzmień i ekspresyjnych improwizacji, w których najlepiej wyraża się to, co myśli głowa i czuje serce.

Jazzowa forma jest umowna, daje swobodę tworzenia napięcia i rozładowywania go w melodyjnym motywie. Słuchanie "Slavic Spirits" jest jak podróż w czasie i przestrzeni dziejów. Fascynujące i odkrywcze.

Marek Dusza
Astigmatic Records

INNE PŁYTY AUTORA
Repetitions
Inne
Repetitions

W kwietniu wrocławski septet EABS wziął udział w dwóch festiwalach: Jazz nad Odrą i 10. Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy. Na obu przedstawił muzykę z fascynującego nowymi brzmieniami albumu "Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda)".

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu