GWILYM SIMCOCK Near and Now

Near and Now
Wykonanie
Nagranie

Gwilym Simcock jest wybitnym angielskim pianistą, a obecnie zamieszkuje w Berlinie. W odróżnieniu od większości muzyków, postanowił swą najnowszą płytę nagrać we własnym domu z materiałów powstałych w trakcie rozlicznych tras koncertowych. Jest to więc projekt solo, drugi w karierze tego wielokrotnie nagradzanego muzyka.

Jak na warunki domowe nagranie reprezentuje wysoki standard w sensie dynamiki i wierności brzmienia fortepianu. Już od pierwszych nut otwierającej kompozycji "Beautiful Is Our Moment" słychać wyraźnie inklinacje Simcocka w kierunku klasyki, którą nasiąknął w konserwatorium (wpływy Beli Bartoka, Claude'a Debussy'ego, Mauricego Ravela).

Gwilym Simcock posiada nietuzinkową swobodę wypowiedzi i rozmach w budowaniu fortepianowych fraz. Natomiast konstrukcja poszczególnych utworów, jak i całość projektu nosi ewidentne cechy twórczości solowej Keitha Jarretta.

Poszczególne utwory zaproponowane przez Simcocka na "Near and Now" wydają się być zdominowane partiami skomponowanymi czy też aranżowanymi niż improwizowanymi. W pięknie skrojonych kompozycjach Simcocka dominuje nastrój romantyczny, balladowy czy bluesowy, choć zdarzają się też fragmenty bardziej dynamiczne z uwypuklonymi strukturami ostinatowymi.

Cezary Gumiński
ACT / GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation listopad 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista grudzień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu