VLADYSLAV SENDECKI & JURGEN SPIEGEL

Two in the Mirror

Two in the Mirror

Wykonanie

Nagranie

Polski pianista, choć często odwiedza Polskę, działa intensywnie za granicą, głównie w Niemczech. Sendecki wyrobił tam sobie mocną pozycję jako stały pianista big-bandu NDR w Hamburgu. Choć jest również utalentowanym kompozytorem, zaskakuje nieco fakt, że repertuar niniejszego krążka został tylko w połowie firmowany przez naszego pianistę.

Kompanem Sendeckiego jest niemiecki perkusista Jürgren Spiegel, który napisał część materiału, całość nagrał, zmiksował i zremasterował. Jednakże nie zdominował on brzmienia, ba - nawet nie dał ani jednego popisu solo na bębnach. Tak więc na płycie większe pole do popisu pozostało naszemu pianiście.

Vladyslaw Sendecki jest niekwestionowanym erudytą fortepianu, o bezbłędnej technice, lecz gdy słuchamy tej całkiem różnorodnej płyty, odnosimy wrażenie, jakby unikał on zdefiniowania swego stylu. W jedenastu utworach mamy pełną gamę nastrojów, rytmów i faktur - od podejść dość minimalistycznych do kwiecistych kaskad akordów.

Mamy więc na "Two in the Mirror" nawiązanie do bluesowego grania Keitha Jarretta w latach 70. (fantastycznie rozegrany temat tytułowy), łamańców a’la Bad Plus ("Wrooong", "The Wanderer"), atmosfery Komedowskiej ("Die Brucke") czy Chopinowskiej ("Elegy"), a nawet wkroczenie w obszar free ("Good Morning Tokyo").

Cezary Gumiński
Skip Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu