WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET

When Angels Fall

When Angels Fall

Wykonanie

Nagranie

Wojtek Mazolewski zapowiadał album z muzyką Krzysztofa Komedy już podczas rewelacyjnego koncertu kwintetu na Bielskiej Zadymce Jazzowej 7 marca 2019 r. Jak się okazało, muzycy byli już dwa tygodnie po nagraniach w studiu Polskiego Radia.

W Bielsku wykonali m.in. temat "Roman II", rozpoczynający się od swobodnej improwizacji rozstrzelonych dźwięków i przechodzący w oniryczny, monotonny rytm kontrabasu i fortepianu. Kiedy w zapamiętaniu i narastającym napięciu zespół wszedł na okołoziemską orbitę, muzyka się urwała tak gwałtownie, jak kariera kompozytorska Komedy w Hollywood.

Przygotowując aranżacje utworów Komedy, Wojtek Mazolewski rozmawiał z ludźmi, którzy go znali, m.in. z artystą grafikiem Rosławem Szaybo, który zaprojektował okładkę legendarnego albumu "Astigmatic", a także okładkę tej płyty i był to prawdopodobnie jego ostatni projekt przed śmiercią.

Mazolewski odwiedził miejsca, gdzie pracował Krzysztof Komeda – od Poznania po Los Angeles, żeby poczuć nastrój jego muzyki. Dzięki temu kwintet nagrał album wyjątkowy, pobudzające wyobraźnię interpretacje znanych tematów filmowych: "Dwaj ludzie z szafą", "Ja nie chcę spać", "Bariera", "Crazy Girl" i ujmującej kołysanki z filmu "Dziecko Rosemary". Chciałbym, żeby to był dwupłytowy album, nie mogę się od tej muzyki oderwać.

Marek Dusza
WMQ Records/Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu