ELIEL LAZO Caramelo de Cuba

Caramelo de Cuba
Wykonanie
Nagranie

Kubański perkusjonalista i wokalista Lazo jest liderem kwartetu Cuban Jazz Report, w skład którego wchodzą jeszcze: pianista Javier G. Masso, basista Tasser M. Pino oraz perkusista Raul Pineda. Są to doświadczeni muzycy i znani ze współpracy z gwiazdami jazzu kubańskiego.

Wszyscy członkowie formacji udzielają się również zgranym wokalnie chórem. Te zespołowe śpiewy nasycające scenę muzyczną sprawiają wrażenie, jakby towarzyszyły jakimś rytuałom. Stąd mimo relatywnie małego składu trudno narzekać na intensywność brzmienia czy odmiany nastroju. Zespół zaproponował dziesiątkę kompozycji (w większości własnych), których motywy melodyczne łatwo wpadają w ucho.

Charakterystyczna jest formuła prezentacji, gdyż tematy utworów (jak w brawurowo otwierającym "Havana Chants") są prowadzone chóralnie w stylu latynoskim, po czym następuje seria rasowo jazzowych popisów solowych ognistego fortepianu i nie mniej gorących basu czy perkusji.

Wydaje się, że muzycy czują się najlepiej w klimacie latynoskim, choć ich popisom jazzowym na "Caramelo de Cuba" nie można nic zarzucić. Najcenniejszą wartością niniejszego projektu jest spontaniczność i naturalność prezentacji. Być może sprzyjało temu studio nagraniowe w gorącej Hiszpanii.

Cezary Gumiński
Stunt/Multikulti

INNE PŁYTY AUTORA
The Cuban Funk Machine
Jazz
The Cuban Funk Machine

Mający profesjonalne przygotowanie Eliel Lazo przyjechał z Kuby do Danii dekadę temu i szybko stał się jedną z ważnych postaci duńskiej sceny jazzowej. Jego wirtuozerskie umiejętności w grze na bębnach konga powodują, że jest on nie tylko główną siłą napędową własnej formacji, ale często też mile widzianym gościem w nagraniach kolegów.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu