ELIEL LAZO

The Cuban Funk Machine

The Cuban Funk Machine

Wykonanie

Nagranie

Mający profesjonalne przygotowanie Eliel Lazo przyjechał z Kuby do Danii dekadę temu i szybko stał się jedną z ważnych postaci duńskiej sceny jazzowej. Jego wirtuozerskie umiejętności w grze na bębnach konga powodują, że jest on nie tylko główną siłą napędową własnej formacji, ale często też mile widzianym gościem w nagraniach kolegów. 

Aktualny oktet Lazo w międzynarodowym składzie, w którym połowa muzyków pochodzi z Kuby (saksofon tenorowy, puzon, organy, dwie gitary, bas, perkusja i perkusjonalia, przeplatane przez wyluzowane śpiewy chóralne), wspierają jeszcze trębacz, flecista i pianista elektryczny, co skutkuje potężnym i witalnym brzmieniem. Przypomina to akcje legendarnej kubańskiej formacji Irakere z lat 70., choć funkowe falowanie zespołu Lazo jest oczywiście bardziej współczesne.

Niebanalne melodie na "The Cuban Funk Machine" są w większości skomponowane przez Lazo. Oprócz partii solowych lidera zwracają uwagę popisy Boba Mintzera na saksofonie tenorowym i Mikkela Nordso na gitarze. Większość muzykowania stanowią energetyczne utwory w stylu latynoskiego funky. Eliel Lazo daje nam jeszcze próbkę popisu wokalnego w nastrojowej kompozycji "El Verdedero Amor".

Cezary Gumiński
STUNT/MULTIKULTI

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2025

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu