JEFF GOLDBLUM I Shouldn’t Be Telling You This

I Shouldn’t Be Telling You This
Wykonanie
Nagranie

Zanim Jeff Goldblum zdobył sławę w Hollywood, dorabiał jako pianista w restauracjach i barach rodzimego Pittsburga. W przerwach pomiędzy pracą przy kolejnych filmach także grał, choć raczej dla przyjemności.

Dopiero ostatnio, kiedy za sprawą Michaela Buble powróciła moda na orkiestrowy pop-jazz, postanowił założyć swój band The Mildred Snitzer Orchestra i nie tylko koncertować w ekskluzywnych miejscach Los Angeles i Las Vegas, gdzie publiczność przyciąga magia jego nazwiska i osobowości, ale także nagrywać płyty.

Oto drugi po doskonałym "The Capitol Studios Sessions" album aktora-pianisty-bandleadera. Nie zdziwiłbym się, gdyby okładkowe zdjęcie Jeffa Goldbluma przy małym fortepianie stojącym na podeście pływającym w basenie, było zrobione na terenie jego posiadłości.

Pianista ma doskonałe wyczucie, co podoba się publiczności, i dlatego jego albumów słucham dla przyjemności i zabawy, bo świetnie nadają się na towarzyskie spotkanie. Gdyby ktoś chciał, można potańczyć.

Co prawda bardziej podobają mi się organy Hammonda Joe Bagga niż fortepian Jeffa Goldbluma, ale jak to w orkiestrze, każdy solista ma swoje pięć minut. Zachwycają wokaliści: Gregory Potter, Fiona Apple, Anna Calvi i Sharon Van Etten. Świetną aranżację tematu "The Thill is Gone" zepsuła zanadto wyluzowana Milley Cyrus.

Marek Dusza
Decca/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
The Capitol Studios Sessions Decca/Universal
Jazz
The Capitol Studios Sessions Decca/Universal

Nie wiedziałem, że znany z filmów "Jurrasic Park", "Mucha" i "Dzień Niepodległości" aktor Jeff Goldblum jest czynnym pianistą. W jego rodzinie wszyscy uczyli się muzyki, ojciec miał płyty Errolla Garnera, a Jeff z upodobaniem ćwiczył jazzowe improwizacje wokół znanych tematów.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu