KANDACE SPRINGS

The Women Who Raised Me

The Women Who Raised Me

Wykonanie

Nagranie

Mamy trzeci tytuł autorski utalentowanej czarnoskórej Amerykanki. Choć urodziła się w Nashville, to z kierunkiem country nic ją nie łączy, a gdy zasiada do fortepianu i zaczyna śpiewać, styl jej wypowiedzi plasuje się między jazzem a wytrawnym soulem.

Swój najnowszy album Kandace Springs wypełniła tuzinem piosenek z repertuaru tyluż wokalistek, które wywarły największy wpływ na ukształtowanie się jej osobowości.

Choć są wśród jej idolek tak różne gwiazdy, jak Ella Fitzgerald, Astrud Gilberto czy Bonnie Raitt, to najsilniejszy wpływ na styl wypowiedzi Springs ma z pewnością Roberta Flack, która rozpropagowała formułę śpiewających dam przy fortepianie.

Kandace Springs ma ciepły i lekko uwodzicielski głos, którym swobodnie swinguje i z wyrafinowaniem różnicuje dramaturgię poszczególnych wersów. To już w pełni dojrzała artystka, nadająca interpretacjom odpowiedniej głębi.

Do akompaniamentu wybrała znakomite grono kompanów w najrozmaitszych konfiguracjach, a wśród nich: Christiana McBride’a (bas), Davida Sanborna (saksofon), Avishaia Cohena (trąbka) czy Chrisa Pottera (saksofon). Duet z Norą Jones w piosence "Angel Eyes" to istne cacuszko. Album stanowi wspaniałe antidotum na ten ciężki czas. Pełen finezji głos Springs przenosi mimowolnie nasze myśli w lepszy świat.

Cezary Gumiński Blue Note/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Indigo
Inne
Indigo

Druga płyta autorska młodziutkiej wokalistki i pianistki amerykańskiej świadczy o jej pełnej dojrzałości artystycznej. Na talent Springs zwrócił uwagę Prince, a szef wydawnictwa Blue Note usłyszawszy jej głos natychmiast zaproponował jej nagranie albumu.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu