PEIRANI & PARISIEN DUO ART

Abrazo

Abrazo

Wykonanie

Nagranie

Dokładnie rok temu do studia Besco pod Paryżem przybyło dwóch przyjaciół – akordeonista Vincent Peirani i saksofonista Emile Parisien – stęsknionych za magią tworzenia nowej muzyki. Sześć lat temu nagrali pierwszy album w duecie "Belle Epoque", składając hołd legendarnemu klarneciście Sidneyowi Bechetowi. Kooperacja tak ich zaintrygowała, że zagrali ponad pięćset koncertów.

Tytuł nowego albumu "Abrazo" (przytulać się) mówi sam za siebie, tylko wielcy przyjaciele obejmują się na powitanie. "Jesteśmy jak małżeństwo" – mówi Peirani. Z taką samą czułością traktują dźwięki akordeonu i saksofonu sopranowego, a że album nagrano z troską o naturalne brzmienie, można się delektować każdą frazą wirtuozów.

Na otwarcie sięgnęli po temat "The Crave" Jelly Roll Mortona, gwiazdy z początków jazzu. Romantyczny temat rozwinęli w tanecznym stylu, nasycając interpretację emocjami i pulsującym rytmem aż do radosnego, ekscytującego finału.

Kompozycje Astora Piazzolli są stworzone do interpretacji na bandoneonie, ale akordeon i saksofon idealnie pasuje do rozkołysanych melodii, które Vincent Peirani i Emile Parisien grają, jakby tańczyli, zastanawiając się nad następnym krokiem. Latynoski temat "Temptation" Xaviera Cugata to czyste muzyczne pożądanie, a w fi nale słuchamy ekspresyjnego "Army Dreamers" Kate Bush.

Marek Dusza
ACT/GiGi Distribution

INNE PŁYTY AUTORA
Belle Époque
Jazz
Belle Époque
Artysta Roku 2013 według francuskiego "Jazz Magazine" Vincent Peirani urodził się w Nicei, a w Paryżu znalazł uznanie i kontakty z artystami różnych nacji i stylów. Słychać go na płycie "Lento" koreańskiej wokalistki Youn Sun Nah, ACT Music wydał mu debiutancki "Thrill Box". Jego wirtuozerię nagrodzono Prix Django Reinhardt.
GATUNKI MUZYKI
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu