The Dreaming

KATE BUSH
The Dreaming

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

W ramach serii "Kate Bush - Remastered" ze wznowieniami wszystkich płyt tej jednej z najważniejszych wokalistek w dziejach muzyki rozrywkowej ukazał się pierwotnie wydany w 1982 roku album "The Dreaming". Była to pierwsza w pełni samodzielna produkcja brytyjskiej artystki. Nie sprzedawała się tak dobrze jak wcześniejsze płyty, choć nie brakowało tu zgrabnych, wpadających w ucho piosenek.

Sporymi przebojami były zaśpiewany nieco piskliwym głosem "Sat In Your Lap" oraz bogaty harmonicznie "There Goes A Tenner" z pianinem, instrumentami dętymi i zmiennym jak kameleon śpiewem Kate Bush. Urokliwie zabrzmiała wyciszona ballada "All The Love", bardzo stylowo - cwalczyk "Suspended In Gaffa". Charakterystyczne dla muzyki celtyckiej dźwięki rozbrzmiewają w "Night Of The Swallow". Z kolei utwór tytułowy powstał pod wpływem twórczości Petera Gabriela i został opracowany na instrumenty charakterystyczne dla muzyki Aborygenów. Zresztą istniała jakaś niewidzialna nić porozumienia pomiędzy tymi artystami, a ich twórczość wzajemnie się przenikała.

Na "The Dreaming" Kate Bush znacząco unowocześniła brzmienie, otwierając nowy, nie mniej fascynujący etap swojej kariery.

Grzegorz Dusza
Fish People/Warner

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj