KATHRINE WINDFELD

Orca

Orca

Wykonanie

Nagranie

W świecie postępującej minimalizacji, co odbija się również echem w jazzie (kiedyś trio było formacją najmniejszą, obecnie zaś już średnią), należą się szczególne brawa postaciom takim, jak Windfeld, która na przekór modzie udowadnia, że big-band to big-band!

"Orca" to już trzeci album tej 17-osobowej orkiestry firmowany przez duńską pianistkę, kompozytorkę i aranżerkę o nietuzinkowych uzdolnieniach. Jej orkiestra skupia młodych muzyków z Danii, Norwegii oraz Szwecji.

Zapewne zapał organizatorski i współczesny repertuar zaproponowany przez Kathrine Windfeld powodują, że formacja działa efektywnie 6 lat, zdobywając liczne nagrody. Estetyka korzeni aranżacyjnych orkiestry sięga ciągle żywej tradycji uformowanej przez Gila Evansa, a dalej rozwijanej przez Carlę Bley i Marię Schneider.

Kathrine Windfeld maluje atrakcyjne tematy w klimatach pastelowych, by nadawać im później jaskrawości w aranżowanych wejściach poszczególnych sekcji.

Zgodnie z tytułem płyty "Orca" (zwierzęcia jakże pięknego, a okrutnego), Windfeld zręcznie łączy w swych kompozycjach spokojny klimat powierzchni morskich wód z mrocznością ich głębin pełnych niebezpieczeństw. W siedmiu utworach udaje się jej niezwykle trafnie balansować między atrybutami tych dwóch integralnych światów.

Cezary Gumiński
Stunt/Multikulti

INNE PŁYTY AUTORA
Latency
Jazz
Latency

Poprzednim debiutanckim albumem "Aircraft" zdobyła tytuł Młodego Talentu Roku w Danii. Kathrine Windfield jest bez wątpienia nieprzeciętnie uzdolnioną liderką piętnastoosobowej orkiestry. Komponuje, aranżuje oraz gra swobodnie na fortepianie.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu