SHAI MAESTRO

Human

Human

Wykonanie

Nagranie

Mieszkający w Nowym Jorku pianista z Izraela Shai Maestro "poszukuje lirycznej atmosfery, emocjonalnej elokwencji i grupowej wirtuozerii, która służy muzyce", jak napisał o nim amerykański krytyk.

Niegdyś Shai Maestro wystąpił na festiwalu Jazz na Starówce w zespole efektownego kontrabasisty Avishaia Cohena. Następnie poświęcił się umacnianiu pozycji lidera własnego tria, zdobywając uznanie po obu stronach Atlantyku.

Po raz pierwszy pojawił się w katalogu ECM Records na płycie wokalisty Theo Bleckmanna "Elegy" (2016), a z peruwiańskim kontrabasistą Jorge Roederem i rodakiem z Izraela perkusistą Ofri Nehemyą zadebiutował w tej prestiżowej wytwórni w roli lidera wysoko ocenioną płytą "The Dream Thief".

Teraz dołączył do nich amerykański trębacz Philip Dizack. – Jego trąbka brzmi, jak ludzki głos, jak ktoś, kto mówi do ciebie, a przy tym jest skupionym słuchaczem, który wie, jak akompaniować – zwierza się Maestro.

Rzeczywiście Dizack potrafi swoją trąbką szeptać, jak i wrzasnąć. Mając dwa instrumenty melodyczne w zespole, sekcja rytmiczna ożywiła się, lawirując pomiędzy nutami obu, wspierając ich w podróży w nieznane.

Są na "Human" momenty tak gęste od dźwięków, że trudno rozpoznać, kiedy gra fortepian, a kiedy trąbka - tak mocno frazy splatają się z akordami. Ciekawe przeżycie w przewidywalnym świecie.

Marek Dusza

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu