BRIAN BROMBERG

A Little Driving Music

A Little Driving Music

Wykonanie

Nagranie

Wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, Brian Bromberg, pracowicie wykorzystał lockdown. "A Little Driving Music" jest trzecim jego albumem wydanym w czasie pandemii.

Już sama okładka płyty "A Little Driving Music" zachęca do wyrwania się z izolacji i wyruszenia w podróż przy akompaniamencie muzyki melodyjnej, rytmicznej, wypełnionej pozytywnymi wibracjami.

Brian Bromberg zaczynał od nauki gry na perkusji, jak jego ojciec i brat. Ale w szkolnym zespole bardziej był potrzebny basista. W ciągu sześciu lat intensywnych ćwiczeń Brian doszedł do takiego poziomu wirtuozerii, że basista Marc Johnson polecił go Stanowi Getzowi.

I tak, mając 19 lat, Brian trafi ł do elity jazzmanów. Nagrał już 24 albumy, a jego muzyka należy do najczęściej odtwarzanej w amerykańskich stacjach radiowych. Kompozycje Bromberga są nasycone radością i to stanowi o ich atrakcyjności.

Słuchając najnowszych, trudno się nie uśmiechać, tyle w nich energii i motywacji do działania. To idealna muzyka do porannego rozbudzenia lub na wakacyjne wyjazdy, jak sugeruje tytuł.

Liderowi towarzyszą specjaliści od funku i smooth jazzu: saksofoniści Marion Meadows, Everette Harp i Dave Koz, dominuje potężna sekcja instrumentów dętych plus trzech gitarzystów i trzech perkusistów. Ja wyczekuję, kiedy Brian Bromberg zagra kolejną porywającą solówkę. Jest w każdym utworze.

Marek Dusza
Artistry Music/Mack Avenue

INNE PŁYTY AUTORA
Full Circle
Jazz
Full Circle

Na kontrabasistę Briana Bromberga pewnie nie trafiłbym nigdy, gdyby nie wspomniał o nim Paweł Pańta w rozmowie z "AUDIO". Poszukując jego płyt, a nagrywa od trzydziestu lat i ma ich w dyskografii ponad dwadzieścia, trafiłem na całkiem świeżą, wydaną w tym roku przez Mack Avenue "Full Circle".

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu