PATRICIA BARBER

Clique!

Clique!

Wykonanie

Nagranie

Rok temu ukazał się album Patricii Barber "Higher", nagrany w styczniu 2019 r. w Studio 5 Chicago Recording Company w technice DXD (Digital eXtreme Defi nition), gwarantującej najwyższej jakości miks w Skywalker Sound George’a Lucasa i transfer do formatu SACD.

Z tej samej sesji pochodzą nagrania wydane teraz na płycie "Clique!". Warto wiedzieć, że w serwisach hi-res są dostępne pliki 24bit/352.8 kHz obu albumów, zaś nową płytę można kupić z autografem artystki. Na "Higher" Patricia Barber była w nastroju melancholijnym, prezentowała własne, refleksyjne teksty poetyckie.

Natomiast zrelaksowanym charakterem "Clique!" przypomina jej wcześniejsze dzieła, jak "Cafe Blue" i "Modern Cool", które zawładnęły sercami audiofilów. Nową płytę można uznać za kontynuację albumu "Nightclub" z interpretacjami standardów.

Zachwycimy się nie tylko naturalnym brzmieniem instrumentów, ale i wirtuozerią improwizatorów. Patricia Barber jest w doskonałej formie wokalnej i pianistycznej.

Kapitalne solówki zagrał kontrabasista Patrick Mulcahy, a perkusista Jon Deitemyer nasycił album gęstym rytmem. Momentami włączają się: gitarzysta Neal Alger (szkoda, że tak rzadko) i saksofonista Jim Gailloretto. Istotną rolę odegrał reżyser dźwięku Jim Anderson, który także zmiksował album. Prawdziwie audiofilskie nagranie.

Marek Dusza
Impex Records

INNE PŁYTY AUTORA
The Cole Porter Mix
Jazz
The Cole Porter Mix

Wielka indywidualność wokalna, jaką bez wątpienia jest Patricia Barber, czyni po raz kolejny ukłon w stronę tradycji. Nic w tym niewłaściwego, bo poziom prezentacji jak zwykle gwiazdorski, ale czegoś niektórym fanom może brakować.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu