BŁOTO

Kwasy i zasady

Kwasy i zasady

Wykonanie

Nagranie

Kwartet Błoto wyodrębnił się z większej, jeśli chodzi o liczbę członków, wrocławskiej formacji EABS. EABS dała się już poznać szerszej publiczności, bo istnieje dłużej, ale Błoto cieszy się już nie mniejszym uznaniem, a wśród słuchaczy poszukujących nowych brzmień nawet większym niż EABS.

Podoba mi konceptualizm twórczości zespołu Błoto. Kolejne albumy: "Erozje", "Kwiatostan" (wydany tylko na winylu, teraz dostępne pliki) i nowe "Kwasy i zasady" poświęcone są osobnej problematyce, a jej twórczą analizę odzwierciedlają tytuły utworów: np. "Czarnoziemy" i "Rędziny" na "Erozjach", "Mak", "Oset", "Chabry" z "Kwiatostanów" czy "Hipokryzja" i "Prawda" z nowej płyty.

Jak bardzo tytuły przekładają się na muzykę, to kwestia wyobraźni artystów i słuchaczy. Jestem przekonany, że Błoto potrafi poruszyć wyobraźnię każdego.

Basista Wuja HZG, grający na pianinie i syntezatorach Latarnik, saksofonista OlafSaxx używający też elektronicznych instrumentów ustnikowych, jak AKAI EWI czy Roland Aira, oraz perkusista Cancer G tworzą oniryczny nastrój, hipnotyzując mocnym miarowym rytmem basu i perkusji, krótkimi solówkami saksofonów i klawiatur.

Nagrań dokonano w technice lo-fi, na starym, profesjonalnym magnetofonie kasetowym Tascam, a mimo to uwagę przykuwa różnorodność brzmień. Świetne transowe granie.

Marek Dusza
Astigmatic Records

INNE PŁYTY AUTORA
Kwiatostan
Jazz
Kwiatostan

Wykorzystując złagodzenie obostrzeń po pierwszej fali pandemii 2020 r., muzycy formacji Błoto, która wyłoniła się z septetu EABS, weszli do nowego warszawskiego klubu Jassmine, słynącego już ze świetnej akustyki, by zarejestrować spontaniczne improwizacje.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu