TONY BENNETT & LADY GAGA

Love For Sale

Love For Sale

Wykonanie

Nagranie

W dniu swoich 95. urodzin i dzień później czyli 3 i 4 sierpnia 2021 r. Tony Bennett wystąpił w Radio City Music Hall z ostatnimi koncertami. Definitywnie zapowiedział koniec kariery, ale swoich fanów pocieszył zapowiedzią nowego albumu, niestety, też ostatniego studyjnego.

Można się jednak spodziewać nagrań koncertowych, tak jak po 90. urodzinach jednego z największych wokalistów w historii. Na pomysł złożenia hołdu Cole Porterowi Tony Bennett wpadł razem z Lady Gagą po tym, jak ich pierwszy wspólny album "Cheek to Cheek" zadebiutował na pierwszej pozycji zestawienia Top 200 magazynu "Billboard" w 2015 r.

Kiedy artyści pracowali nad kolejnymi standardami Portera, u wokalisty stwierdzono chorobę Alzheimera. Nie przeszkodziło mu to ukończyć nagrań, a i potem jego aktywność na Twitterze świadczyła, że u boku dużo młodszej żony ma się dobrze. W utrzymaniu kondycji i aktywności w tak późnym wieku pomaga mu malarskie hobby.

Tony Bennett na nowej płycie śpiewa wspaniale. Słychać lekko drżący głos staruszka, ale artykulacja, tonacja, trzymanie się linii melodycznej i rytmu jest perfekcyjne. Co za profesjonalizm! Przy nim Lady Gaga stanęła na wysokości zadania i dołączyła do grona wybitnych interpretatorek musicalowej klasyki. "Love For Sale" to muzyczny delikates, najlepszy prezent dla każdego.

Marek Dusza
Universal Music

INNE PŁYTY AUTORA
Cheek To Cheek
Pop
Cheek To Cheek
Duety 88-letniego croonera Tony`ego Bennetta z 60 lat od niego młodszą Lady Gagą wypełniły album "Cheek To Cheek". Tytuł zwiastuje sięgnięcie do ogromnych zasobów amerykańskich standardów.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu