AVISHAI COHEN TRIO

Shifting Sands

Shifting Sands

Wykonanie

Nagranie

Avishai Cohen przyszedł na świat 20 kwietnia 1970 r. w Izraelu w wielokulturowej rodzinie, której korzenie sięgają Polski, Hiszpanii i Grecji. W jego domu zawsze rozbrzmiewała muzyka, a sam zaczął pobierać lekcje gry na pianinie mając dziewięć lat.

Pięć lat później wyjechał z rodziną do USA, gdzie wrażenie zrobiła na nim gra basisty Jaco Pastoriusa i jazz fusion. Grał na ulicach Nowego Jorku, pracował w budownictwie i nadal uczył się muzyki.

Jeden z nauczycieli – pianista Danilo Perez – zaprosił go do swojego zespołu. Prawdziwym szczęściem okazało się zaproszenie od Chicka Corei. Avishai grał w jego trio i zespole Origin, odbywając światowe tournée.

Od 1998 r. wydał płyty pod własnym nazwiskiem. Są to nagrania stricte jazzowe, nasycone folklorem Bliskiego Wschodu, wreszcie nagrał album orkiestrowy. Czas pandemii wykorzystał na ćwiczenia i komponowanie w jazzowym stylu.

Do nowego tria zaprosił Azerskiego pianistę Elczina Szirinowa i 21-letnią perkusistkę z Izraela, Roni Kaspi, którzy są prawdziwym objawieniem, a gra Avishaia Cohena nabrała kolorów nasyconych błyskotliwą wirtuozerią.

Muzyka tętni rytmem, melodyjne tematy wpadają w ucho. To Avishai Cohen jak za dawnych lat, kiedy tryskał wigorem, wzbogacając współczesny jazz oryginalnymi pomysłami. Trio emanuje autentyczną radością odkrywania tajników improwizacji.

Marek Dusza
Naive/GiG

INNE PŁYTY AUTORA
Gently Disturbed
Jazz
Gently Disturbed
W sierpniu izraelski basista Avishai Cohen ponownie wystąpił ze swoim triem na Rynku Starego Miasta w Warszawie w ramach festiwalu Jazz na Starówce. Dwa lata wcześniej był sensacją, bo nikt nie przypuszczał, że występ jazzowego tria może być tak żywiołowy.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu