YELENA ECKEMOFF

Romance of the Moon

Romance of the Moon

Wykonanie

Nagranie

Choć posiada na koncie blisko 20 albumów autorskich, nagranych w towarzystwie pierwszorzędnych muzyków z różnych krajów, jest postacią cenioną w dość wąskim gronie fanów.

Yelena Eckemoff zdobyła pełne wykształcenie klasyczne w moskiewskim konserwatorium w klasie fortepianu, ale zaraz potem zaczęła się wypowiadać w odmiennych konwencjach muzycznych. Szybko też wykształciła własny styl, będący fuzją klasyki, jazzu i rozmaitych folklorów.

Mimo że w propozycjach Yeleny Eckemoff  znaczną część stanowią partie improwizowane, to artystka kładzie równie silne akcenty na kompozycję i bogatą aranżację utworów. Od trzech dekad działa w USA, produkując albumy w wyraźnie koncepcyjnych formach. Tym razem natchnieniem dla niej stały się wiersze charyzmatycznego hiszpańskiego poety Federico Garcii Lorci.

Do zrealizowania niniejszego projektu pianistka zaprosiła muzyków włoskich. Jak zawsze znakomity Paolo Fresu ułożył na trąbce frazy pełne poetyckiego tchnienia. Znakomicie wyczuli też intencje liderki: gitarzysta Ricardo Bertuzzi, kontrabasista Luca Bulgarelli oraz perkusista Stefano Bagnoli.

Chociaż album "Romance of the Moon" powstawał "korespondencyjnie", udało się uzyskać imponujący stopień artystycznej integracji. W kameralnej atmosferze słuchamy muzyki, która nie tylko tonizuje nastrój, ale również wzbogaca wyobraźnię.

Cezary Gumiński
L&H Production

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu