Nic też dziwnego, że Yelena Eckemoff współpracowała już z całkiem szerokim gronem renomowanych muzyków amerykańskich i europejskich. Jej najnowszy album - "Rosendals Garden" - jest dokumentem wizyty w Szwecji, gdzie album został napisany i nagrany.
Na przestrzeni jedenastu rozbudowanych kompozycji pianistka wyraża swe emocje, jakie wywołała u niej skandynawska przyroda, zabytkowe budowle i charakter miast. Jako kompanów do wyrażenia swych refleksji muzycznych Yeleny Eckemoff wybrała dwóch szwedzkich muzyków: basistę i wiolonczelistę Svante Henrysona oraz perkusistę Morgana Agrena. Dobór kompanów okazał się być niezwykle celny.
Wyraźnie słychać, że para nie miała żadnych problemów z odczytywaniem intencji liderki, a z pewnością wzbogacili oni szeroką gamę jej pomysłów. Oprócz pięknej gry na fortepianie fascynują niekonwencjonalne popisy Henrysona na wiolonczeli. Aura płyty "Rosendals Garden" mimo absolutnie współczesnego brzmienia mimowolnie przenosi nas w dawne czasy pałacowego wykwintu odmalowanego na okładce.
L& H Productions