POULSEN / LUNDIN / DĄBROWSKI

Unknown Winter

Unknown Winter

Wykonanie

Nagranie

Dwóch Duńczyków – mieszkający w Paryżu gitarzysta Hasse Poulsen i saksofonista Fredrik Lundin – zjednoczyło siły z polskim trębaczem Tomaszem Dąbrowskim (wykształconym w Danii, mieszkającym tam przez wiele lat, a aktualnie w Szwecji), by w Budapeszcie nagrać intrygujący album "Unknown Winter".

Jak widać, granice nie stanowią dziś problemu i można tworzyć tam, gdzie są najlepsze warunki. Już w pierwszym nagraniu o tytule "Drum Solo", prowokacyjnym, bo przecież nie ma w zespole perkusisty, słychać, że Budapest Music Centre musi mieć doskonale wyposażone studio, bo jakość dźwięku zwraca uwagę krystaliczną czystością i naturalnym brzmieniem akustycznych instrumentów.

Wśród nich zwraca uwagę mando-gitara Poulsena, której używa na zmianę z tradycyjnym instrumentem. Najbardziej cieszy, że trąbka naszego Tomasza Dąbrowskiego brzmi tak żywo i blisko, jak na żadnej innej jego płycie.

Wszystkie kompozycje albumu napisał lider Hasse Poulsen. Ich precyzyjna konstrukcja trzyma w ryzach dramaturgię utworów, a jednoczenie pozostawia dużo miejsca na wirtuozowskie popisy w solówkach każdego muzyka.

Kompozycje wymykają się schematycznemu podejściu, mają skomplikowaną harmonię, lecz nie brak w nich melodyjnych momentów i pulsującego rytmu. To zadziwiające, ekscentryczne trio obywa się bez perkusji.

Marek Dusza
BMC/Music Island

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu