GIORGI MIKADZE

Face to Face

Face to Face

Wykonanie

Nagranie

Mikadze jest gruzińskim pianistą, któremu udało się studiować w jazzowym konserwatorium Berklee w Bostonie i tam też zaaranżować program dedykowany Quincy Jonesowi. Był to przyczynek do nobilitacji młodego Mikadze i pozwolił mu wkrótce muzykować z wieloma amerykańskimi znakomitościami.

Pianista posiada nieprzeciętne umiejętności w grze na klawiaturze, przechodząc z wdziękiem i niezwykłą łatwością od pasaży bardzo dynamicznych do całkiem melancholijnych nastrojów.

Nieobca jest mu muzyka popularna, a w szczególności gruziński folklor. Temu ostatniemu dedykowany jest niniejszy album - "Face to Face" - który ma w pod tytule "Georgian Songbook".

Album stanowi w zasadzie debiut Giorgiego Mikadze w roli lidera tria. Do współpracy przy jego nagrywaniu zaprosił on dwóch znakomitych muzyków francuskich: kontrabasistę Francoisa Moutina oraz perkusistę Raphaela Panniera.

W repertuarze płyty znalazły się interpretacje utworów siedmiu gruzińskich kompozytorów muzyki do filmu, animacji, teatru i okolicznościowych programów telewizyjnych. Lider nadał im należytą energię i śpiewność charakterystyczną dla tamtych stron. Jest imponującym słyszeć, jak Moutin i Pannier bezbłędnie nadążają za Giorgim Mikadze nie tylko w sensie narzucanego tempa, ale również błyskawicznie reagują na zmiany nastroju.

Cezary Gumiński
Peewee

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu